apartamentwcentrum.plFAQ

Czy podana cena jest ceną za osobę, czy za apartament?

Podana cena jest ceną za apartament. Cena apartamentu uzależniona jest od ilości osób.

Czy cena obejmuje śniadanie?

Nie, cena obejmuje tylko wynajem apartamentu - nie serwujemy śniadań.

Czy można przesunąć godziny doby hotelowej? 

Doba hotelowa trwa od 16:00 do 12:00. Jeżeli apartament nie zostanie zarezerwowany przez innych gości, istnieje możliwość przesunięcia godzin. Godziny można ustalić z osobą odpowiedzialną za odbiór kluczy, ale tylko w dniu  przyjazdu i na dzień przed wyjazdem.

Czy mogę przedłużyć termin pobytu i kiedy mam to zrobić?

Oczywiście. Jeżeli tylko nie ma innej rezerwacji na dany termin, istnieje możliwość przedłużenia pobytu. Proszę się kontaktować z osobą odpowiedzialną za odbiór kluczy, jak tylko zdecydują się Państwo zostać dłużej.

Czy mogę dostać fakturę VAT za swój pobyt?

Niestety, nie jesteśmy płatnikiem VAT, ale wystawiamy rachunki. Jeżeli podczas rezerwacji prześlą nam Państwo dane do rachunku, w momencie odbioru kluczy będą Państwo mogli otrzymać także rachunek.

Jak mogę zapłacić za wynajem apartamentu?

Zaliczka płacona jest przelewem, natomiast dopłata regulowana jest gotówką w dniu przyjazdu. W przypadku rezerwacji tego samego dnia, płatność możliwa jest tylko w gotówce w momencie odbioru kluczy.

Gdzie odbiorę klucze? 

Klucze do apartamentu odbiorą Państwo z rąk osoby odpowiedzialnej za ich przekazanie (o wcześniej umówionej porze), w kamienicy, gdzie znajduje się apartament na ul. Sławkowskiej 6/16

Jak mam zwrócić klucze? 

W dniu przyjazdu, osoba odpowiedzialna za przekazanie kluczy ustali z Państwem godzinę wymeldowania oraz  odbioru kluczy.

Jak trafić do apartamentu i czy jest w pobliżu parking? 

Apartament znajduje się w strefie B, gdzie niestety wjazd samochodem nie jest możliwy. Taksówka może zatrzymać się na chwilę na rogu ul. Sławkowskiej i Tomasza. Sławkowska 6 to kamienica na początku ulicy idąc (40 sekund) od strony Rynku Głównego, po lewej stronie. Wejście opatrzne jest dużym szyldem ANTYKWARIAT, a po sąsiedzku jest kawiarnia Coffee Heaven. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ul. Karmelickiej przy Bibliotece Wojewódzkiej, na ul. Westerplatte przy Hotelu Wyspiański oraz na Pl. Św. Ducha przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego. 

Czy w apartamencie można palić?

Nie, w apartamencie obowiązuje zakaz palenia, ale można palić na tarasie.

Czy w apartamencie mogę palić świeczki? 

Tak, tea lighty znajdą Państwo na półce nad lodówką. Proszę tylko zawsze umieszczać je w świecznikach dostępnych w kuchni i nigdy nie pozostawiać świec bez nadzoru.

Czy apartament jest bezpieczny?

Wejście do kamienicy zabezpieczone jest podwójną bramą z domofonem. W drzwiach wejściowych do apartamentu są dwa zamki Delty, które posadają specjalny certyfikat bezpieczeństwa. Okolica jest często patrolowana przez Straż Miejską i Policję, ale dla własnego bezpieczeństwa bardzo proszę nigdy nie pozostawiać otwartych okien, kiedy Państwo wychodzą z apartamentu.

Na wyposażeniu apartamentu znajduje się gaśnica. Przyciski do oddymiania klatki schodowej znajdują się zaraz przy drzwiach wejściowych do apartamentu, a droga ucieczkowa na dach dokładnie po przeciwnej stronie. 

Co znajdę w apartamencie? 

Apartament  jest w pełni wyposażony: znajdą Państwo ręczniki, pościel, mydło, środki czystości potrzebne w kuchni i toalecie, suszarki do włosów, deskę do prasowania, żelazko, suszarkę na pranie, patelnię, naczynia do gotowania, toster, czajnik, zmywarkę do naczyń, lodówkę, świece, zapałki, radio-budziki i telewizor.

Czy mogę przyjechać z psem/kotem?

Mogą Państwo przywieźć ze sobą swoje psy i kotki, ale za ich pobyt pobieramy dodatkową opłatę w kwocie 25,00 PLN za dobę. Proszę też pamiętać, że w Krakowie, za niesprzątanie po swoich zwierzątkach podczas spacerów, grozi mandat w wysokości do 500,00 PLN.

Czy ktoś może mnie odebrać z lotniska w Balicach lub Pyrzowicach? 

Tak, możemy zarezerwować dla Państwa prywatny  transport z każdego miejsca. Koszt uzależniony jest od ilości osób. Z Balic odbieramy już za 70,00 PLN, a z Pyrzowic za 280,00 PLN. Firmy transportowe z którymi współpracujemy posiadają licencję na transport oraz przewóz osób.